Liels putekļu daudzums – lielu uzņēmumu un rūpniecības cehu nelaime. Laba ventilācija spēj padarīt šo problēmu nemanāmu, taču ventilācijas šahtās ar laiku sakrājas gan putekļi, gan tauki, kas apdraud darbinieku dzīvību. Aizsērējušas ventilācijas caurules var momentāli uzliesmot - tas nozīmē, ka ugunsgrēks, ja tāds rodas, acumirklī apņems visu ēku.

Mūsu darbinieki ir ieguvuši praksi Somijā, kur tie tika apmācīti maksimāli kvalitatīvi veikt ventilācijas tīrīšanu lielās telpās. Šis process, atkarībā no objekta, var aizņemt līdz pat vairākām nedēļām.

Lai pārliecinātos par aizsērējuma esamību, mēs, ar videorobotu palīdzību, veicam ventilācijas cauruļu izpēti. Gaisa vadu tīrīšanas laikā ražošana nav jāaptur, jo savu darbu mēs veicam, netraucējot citiem. Neviens puteklītis no ventilācijas nenokritīs uz precēm, kuras tiek ražotas rūpnīcā, tādējādi visas produkcijas kvalitātes normas tiks ievērotas.


Darbinieki būs tikai pateicīgi, jo tīra ventilācija nozīmē tīru gaisu, un tas, savukārt, - cilvēku veselību.

MK Nr. 238

94. Mehāniskās ventilācijas sistēma, kas nosūc degtspējīgas gāzes, tvaikus vai putekļus, ir sprādziendrošā izpildījumā, un to aprīko ar aizsargierīcēm, kas nepieļauj svešķermeņu iekļūšanu sistēmā. Šādu ventilācijas sistēmu pārbauda un tīra ne retāk kā reizi gadā.

96. Ventilācijas sistēmas automātiskos ugunsdrošos vārstus, aizsargierīces un to iedarbināšanas mehānismus attīra no putekļiem un citiem nosēdumiem.

 

 

share this item
facebook googleplus linkedin rss twitter youtube